Menu
menu Adres
menu Historia
menu Patron
menu Nauczyciele
menu Bezpieczny Internet
menu Stow. Absolwentów

Aktualności

Wycieczka

   Uczniowie zakończyli rok szkolny 2010/2011, który był przepełniony ciężką pracą, zdobywaniem wiadomości i wielu ważnych umiejętności. Z pewnością przydadzą się one w dalszej nauce i w życiu codziennym.
   Tego samego dnia również nauczyciele zakończyli pracę dydaktyczną w szkole. W nagrodę za całoroczny trud pracy z młodzieżą wyjechali na wspólny wypoczynek – wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Cztery dni odpoczynku i wspólnego podróżowania w poszukiwaniu pięknych i ciekawych miejsc godnych zwiedzenia. Jednym z nich okazał się Kazimierz położony nad brzegiem Wisły w otoczeniu zielonych lasów. To stare i urocze miasteczko witało swoich gości śpiewem ludowych kapel, trwał Festiwal Kapel i Zespołów Ludowych. Barwne stroje śpiewaków z różnych stron Polski i ich śpiewy były pięknym tłem do całej imprezy. Kolejne dni upłynęły na zwiedzaniu okolicznych zabytków: ruiny zamku w Janowcu, zespół pałacowo – uzdrowiskowy w Nałęczowie, park i pałac w Puławach.
Rejs statkiem po Wiśle i przejażdżka ciuchcią to tylko nieliczne dodatkowe atrakcje.
   W drodze powrotnej do Radymna należało odwiedzić piękny magnacki pałac w Kozłówce i zamek w Lublinie z całym jego otoczeniem na Starówce.
Wspomnienia z wycieczki pozostaną na długo a przebyta trasa być może w przyszłym roku szkolnym stanie się tematem do wyjazdu z młodzieżą, bo naprawdę warto.
 


Konkurs „Czasy Władysława Jagiełły, postacie, wydarzenia”
   Uczniowie ZSOiZ wzięli udział w konkursie organizowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Radymnie z okazji Jubileuszu 30 - lecia istnienia osiedla im. Władysława Jagiełły. Konkurs podzielony był na trzy kategorie w trzech grupach wiekowych.
Wśród laureatów w kategorii szkoły ponadgimnazjalne znalazło się trzech naszych uczniów:
I. konkurs plastyczny : pierwsze miejsce zajęła: Gabriela Kunik,
                                     trzecie: Krystian Górecki
II konkurs literacki : wyróżnienie otrzymał: Radosław Balicki

 Gratulujemy !


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

DRODZY NAUCZYCIELE, KOCHANI UCZNIOWIE!
Spotykamy się dzisiaj, by po raz kolejny pożegnać rok szkolny, który dla wielu z nas był czasem wytężonej pracy i nauki. Piękne jest odkrywanie prawdy mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Dzisiaj świętujemy , ciesząc się z zebranego żniwa tych odkryć. Kochani uczniowie, nauczyciele, minął kolejny rok szkolny, rok intensywnej pracy i przygotowań do najważniejszego egzaminu życia. W naszej szkole przygotowujecie się do Waszej Wielkiej i prawdziwej dojrzałości, która wiąże się przede wszystkim z odpowiedzialnością za własne postępowanie, za podejmowane decyzje i wybory. Zdobyliście szereg umiejętności, które pozwolą Wam stawać się szlachetnymi i godnymi ludźmi. To bardzo trudna sztuka i tylko od Was zależy, czy zechcecie jej doświadczać i ciągle ją odkrywać. Kochani uczniowie życzę Wam, obyście potrafili się dziwić, doznawać zachwytu i własną wrażliwością wchłaniać te wartości, które uczynią z Was dobrych, prawych i mądrych ludzi. Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Szacowne Grono Pedagogiczne, w naszej codzienności pojawiają się dni słoneczne i pochmurne, są tęczowe nieba i burzliwe chmury. Każdego dnia staramy się by słońce oświecało umysły naszej młodzieży, a zachmurzenie odwracało się jak najdalej od nas. Dbaliście o to, by nasi uczniowie rzetelnie pracowali nad własnym doskonaleniem, nad własną osobowością. Dzisiaj przyjmijcie szczere podziękowania za włożony trud, za przejaw życzliwości i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję władzom Powiatu Jarosławskiego za wspieranie pracy naszej szkoły, za dbałość o warunki do nauki i bazę lokalową. Słowa wdzięczności kieruję również do Rady Rodziców, która z głębokim oddaniem i troską wspiera nasze działania. Państwa pomoc jest bezcenna i szczególnie ważna. Zbliżające się wakacje są dla nas wszystkich czasem zasłużonego wypoczynku. Kochani uczniowie, drodzy nauczyciele, życzę Wam przyjemnego i pożytecznego czasu dla siebie i swoich najbliższych. Niech wakacje dostarczą Wam dużo radości i wytchnienia od codziennej pracy, niech staną się okazją do poznawania najpiękniejszych miejsc w naszym kraju i poza jego granicami. Mówiąc wszystkim „ do zobaczenia” żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.

Dyrektor szkoły Zbigniew Petynia

 Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2010/2011 wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Reporter”.
Prace stworzone uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Anny Bielendy zostały ocenione przez jury bardzo wysoko za staranność i oryginalność, wskazano na duże umiejętności młodzieży.
W klasyfikacji szkolnej laureatami zostali:
I miejsce – Michał Leja za film potępiający przemoc
II miejsce – Alicja Czerniecka i Magda Strójwąs za fotografie porzuconych zwierząt ze schroniska
III miejsce – Malwina Kędracka za esej „Podaj łapę”
Uczniowie otrzymali od organizatorów konkursu dyplomy i nagrody książkowe oraz podziękowania za trud włożony w przygotowanie prac konkursowych.


„Rówieśnicy”
  21 czerwca 2011roku w Warszawie w Muzeum Historii Polski zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „ Rówieśnicy”. Spośród 70 nadesłanych prac uczniów ze szkół z całej Polski nagrodzono 6 zespołów oraz przyznano tylko dwa wyróżnienia.
Na uroczystość wręczenia nagród zaproszono uczennicę z naszej szkoły Malwinę Kędracką wraz z opiekunem Panią Anną Pacek. Malwina została wyróżniona za opisanie historii osób
z Niezależnego Stowarzyszenia „Wolność - Równość – Niepodległość”. Wszystkie nagrodzone prace były tworzone przez zespoły uczniów, tylko esej Malwiny był dziełem jednej uczennicy. Pomocą i doświadczeniem polonistycznym służyła Pani A. Pacek.
Wyróżnienie w ogólnopolskim, tak prestiżowym konkursie, jest dużym osiągnięciem uczennicy naszej szkoły, jak również prowadzącego nauczyciela.

 

zdj. arch. Muzeum Historii Polski w Warszawie


 15 czerwca 2011 roku członkowie Szkolnego Koła „Caritas” pod opieką Ks. Andrzeja Wolanina i Ks. Pawła Chylińskiego oraz Pani Alicji Kliszcz odbyli rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Wielkich Oczach.Trasa pielgrzymki wiodła przez piękne okolice, jadąc podziwialiśmy krajobraz.Na miejscu powitał nas Ks. Proboszcz Józef Florek, który przedstawił historię kościoła i Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.
Po wspólnej modlitwie wpisaliśmy się do „Księgi Pamiątkowej” i udaliśmy się do miejsca wyznaczonego na ognisko, gdzie podczas wesołych rozmów, upiekliśmy doskonałe kiełbaski.
Gdy zakończyliśmy poczęstunek, ruszyliśmy w drogę powrotną, która wydawała nam się już znacznie krótsza.Żegnając się dziękowaliśmy sobie za wspaniałą wycieczkę i planowaliśmy już następną z początkiem nowego roku szkolnego.
                                                                            Członkowie Szkolnego Koła „Caritas”

     


W dniach 2-4 czerwca młodzież z klasy I a spędziła superatrakcyjnie czas w Bieszczadach. Były wędrówki po połoninach, strzelanie z wiatrówki, ze sztucera oraz z łuku. Wspólne posiłki, śpiewy przy ognisku, marsze na azymut- wspomnieniom nie ma końca! Dziękujemy naszym nauczycielom: wychowawczyni pani Annie Kalisz oraz nauczycielom PO pani Dorocie Goraj – Przybylskiej i panu Grzegorzowi Torbiczukowi za zorganizowanie wycieczki. Szczególne podziękowania kierujemy ku Komendantowi Straży Granicznej w Przemyślu za możliwość korzystania z noclegów w Czarnej Górnej.

Klasa I a

     


31 maja Światowy Dzień bez Papierosa

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez Światową Organizacje Zdrowia w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.
W naszej szkole organizacją Dnia bez Papierosa zajęły się pani Małgorzata Krupa i pani Anna Zubrzycka. Uczniowie przeciwni paleniu otrzymali znaczki z zakazem palenia. Oprócz tego młodzież mogła napisać prośby, refleksje, rady do palących ze swojego otoczenia. Lista próśb i sentencji była bardzo długa i interesująca. Najciekawsze wypowiedzi uczniów zostały nagrodzone.

        


Konkurs o Czesławie Miłoszu rozstrzygnięty.

Z okazji obchodów Roku Czesława Miłosza Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu ogłosiła konkurs literacki i multimedialny poświęcony życiu i twórczości polskiego Noblisty. Honorowy Patronat nad konkursem objął Jerzy Batycki Starosta Jarosławski oraz Andrzej Wyczawski € Burmistrz Miasta Jarosławia.
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Jedni pisali rozprawkę na temat: Słowo i świadectwo Miłosza -€ czy poeta był świadkiem zarówno okrucieństwa, jak piękna XX wieku?, inni wykonali prezentację multimedialną o tematyce: Czas i przestrzeń Czesława Miłosza. W dniu 11 maja br. W Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięci konkursów. Miło nam poinformować, ze nasi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Malwina Kędracka zajęła II miejsce, a Monika Gruszka otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim: Słowo i świadectwo Miłosza € czy poeta był świadkiem zarówno okrucieństwa, jak piękna XX wieku. Kamila Jackowska zajęła II miejsce w konkursie multimedialnym: Czas i przestrzeń Czesława Miłosza.
Laureatkom serdecznie gratulujemy.


Konkurs „ Rówieśnicy”

Uczennica naszej szkoły Malwina Kędracka pod opieka pani Anny Pacek wzięła udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie po tytułem "Rówieśnicy”. Konkurs polegał na opisaniu wybranego bohatera lub grupy osób, którzy w czasach trudnych dla naszej ojczyzny przeciwstawiali się złu i kłamstwu. Malwina Kędracka dzięki pomocy Pana Dyrektora Zbigniewa Petyni dotarła do członków Niezależnego Stowarzyszenia „ Wolność- Równość- Niepodległość’. Przeprowadziła z nimi wywiad, którego efektem jest esej pt ”Gdzie ci chłopcy z tamtych lat?”
Zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą historią młodych bohaterów, którzy w czasach licealnych walczyli o wolną Polskę.


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W tym roku minęło 220 lat od uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, która do historii przeszła pod nazwą Konstytucji 3 maja. Uczniowie z klasy II A przygotowali krótki montaż , w którym przypomnieli to ważne dla naszego narodu wydarzenie. Przedstawienie zostało pozytywnie odebrane przez szkolną społeczność. Na koniec wystąpił Pan Dyrektor Zbigniew Petynia, który podkreślił jak ważną datą dla każdego Polaka jest 3 maja.


Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych

29 kwietnia to był ostatni dzień, kiedy młodzież z klas programowo najwyższych przyszła do naszej szkoły jako jej uczniowie. Młodsi koledzy przygotowali dla nich scenki z życia szkoły a także zaprezentowali przegląd zawodów, do których mogą się przygotować abiturienci.
Po przedstawieniu Pan Dyrektor oraz wychowawcy wręczyli najlepszym uczniom nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem.
Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze i dorosłym życiu.


"Marsz po zdrowie"

 W dniu 28 kwietnia 2011r. 12 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Anną Kalisz, Anną Zubrzycką oraz Małgorzatą Krupą brała udział w II ,,Marszu po zdrowie”, który odbył się w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Jego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu oraz Otwarte Stowarzyszenie Pedagogów, zaś honorowym jego patronem – Starosta Jarosławski oraz medialnym – Gazeta Jarosławska. Uczestnicy marszu, którymi byli przedstawiciele młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarosławskiego, rozkoszując się przepiękną pogodą, wędrowali "podjarosławskimi błoniami”, by w "lasku kidałowickim” spędzić miłe chwile przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

        


28 Dzień Nauki na Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu
kwietnia 2011 na terenie parku przy Pałacu Lubomirskich odbył się Dzień Nauki na Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej. Grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Monika Gruszka I A, Ewa Bazan I C, Krystian Górecki I T, Anna Świst II A oraz Katarzyna Sebastyanka z klasy III T uczestniczyła w tej imprezie pod opieką Pana Piotra Kalisza. Młodzież wzięła udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez studentów i pracowników PWSW oraz zapoznała się z ofertą dydaktyczną uczelni.
   


Konkurs „Stoliki Wielkanocne”

W środę 20 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs „Stoliki Wielkanocne”. Każda klasa w swojej sali lekcyjnej przygotowywała stół o śniadania wielkanocnego. Komisja w składzie: pani pedagog- Małgorzata Krupa, ksiądz Andrzej Wolanin oraz pani sekretarz – Grażyna Karakuszka, miała bardzo trudne zadania, bo niemalże wszystkie klasy wzięły udział w zabawie. Jury oceniało wystrój sali, nawiązanie do zmartwychwstania, zastawę stołowa i ogólna atmosferę w klasie. Wybór był niełatwy, bo wszyscy bardzo starannie przygotowali swoje „stoliki”. Miejsce pierwsze zajęli ex aequo: klasa I c, II a i II b, miejsce drugie- klasa I T  miejsce trzecie- I a, miejsce czwarte- III T i miejsce piąte-IV T.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!!!

        


Targi Edukacyjne Jarosław 2011

Już po raz piąty w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu zorganizowana Targi Edukacyjne. Impreza przygotowywana jest pod patronatem Starosty Powiatowego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty. Targi adresowane są do uczniów szkół gimnazjalnych, podczas spotkania większość szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarosławskiego prezentowała swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2011/ 2012.
Nasza szkołę reprezentowali na pokazie uczniowie z klasy wojskowej: Kamila Łysik, Iwona Socha, Kacper Krowiak i Sławomir Starzec oraz uczennice z technikum ekonomicznego: Karolina Kiper i Anna Broda. Przygotowaniem prezentacji zajęła się pani pedagog Małgorzata Krupa oraz pani polonistka- Anna Pacek. Pieczę nad wyjazdem objął Pan Dyrektor Zbigniew Petynia oraz Społeczny Zastępca Dyrektora Pani Iwona Pikor. Przy takim zapleczu organizacyjnym wyjazd musiał się udać i do takich go zaliczamy.
Oprócz młodzieży , dyrektorów i nauczycieli w tegorocznym spotkaniu udział wzięli: Tomasz Kulesza Poseł na Sejm RP, Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty, Jerzy Batycki Starosta Jarosławski, Zofia Karwańska Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, Bartłomiej Kordas Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.
 


W dniu 7 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego odbył się Konkurs wiedzy o Juliuszu Słowackim. Konkurs ten organizowany jest już po raz VII i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarosławskiego. Naszą szkołę reprezentowały Kamila Jackowska z kl. IIIa oraz Malwina Kędracka z kl. IIb. Uczennice pomyślnie przeszły półfinał i dostały się do finału konkursu. W finale zaprezentowały się bardzo dobrze. Finał polegał na konkursie krasomówczym wzbogaconym o prezentację multimedialną. Kamila Jackowska mówiła o modzie romantycznej, natomiast Malwina o duchach i zjawach literatury romantycznej. Ostateczny wynik konkursu był bardzo szczęśliwy dla naszych uczennic a€ były najlepsze! Kamila Jackowska zajęła I miejsce, a Malwina Kędracki II miejsce. Laureatkom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Dnia 6 kwietnia 2011 roku w ZSSChiO w Jarosławiu odbyła się uroczystość podsumowująca V edycję konkursu „Energia odnawialna”, organizowanego pod patronatem Starosty Jarosławskiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plakat, esej, prezentacja multimedialna, uczestniczyło w nim prawie stu uczniów z dwudziestu jeden szkół naszego powiatu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Energia Słońca”. Uczennica z naszej szkoły, Katarzyna Wróbel zajęła II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna.

                                                                                Serdecznie gratulujemy!
                                                                                 Opracowanie: Alicja Kliszcz
 


Rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

2 kwietnia minęło 6 lat od śmierci papieża- Polaka. Z tej okazji ksiądz Andrzej Wolanin przygotował z młodzieżą akademię przypominającą ten ważny dla Polski i Polaków pontyfikat. Przedstawienie składało się z dwóch części. Najpierw uczennice : Ewa Bazan z klasy I C i Beata Madaj z klasy III A wprowadziły zebranych w tematykę spotkania, potem wyświetlona została prezentacja o papieżu, którą przerywały komentarze uczennic oraz wspólne śpiewy młodzieży. Pani Wanda Zdzioch, nauczycielka fizyki w naszej szkole, opowiedziała uczniom o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II podczas jego pielgrzymek do Polski. w drugiej części akademii młodzież obejrzała krótki film animowany, będący biografią słynnego Polaka.
Na koniec wszyscy pomodliliśmy się dziękując Bogu za majową beatyfikację Ojca Świętego
 


Dnia 30 marca 2011 roku klasa I "c" wraz z panią Prof. Alicją Kliszcz w ramach lekcji geografii poszła na wycieczkę do Oczyszczalni ścieków w Radymnie. W drodze uczniowie mieli okazję oglądać stado saren, które pasły się i skakały na obrzeżach miasta. Młodzież obejrzała urządzenia w oczyszczalni oraz mogła porozmawiać z pracownikami. I humory, i pogoda dopisały, wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie wyjścia to świetny pomysł na ciekawe lekcje.


Konkurs recytatorski Lutnia Safony rozstrzygnięty...

W dniu 22.03. 2011 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu recytatorskiego Lutnia Safony, który odbył się 16.03.2011. Konkurs recytatorski Lutnia Safony organizowany jest z okazji Dnia Kobiet i ma na celu przybliżenie dorobku literackiego kobiet w dziedzinie poezji na przestrzeni dziejów, od starożytności do współczesności.Naszą szkołę reprezentowali: Beata Madaj € kl. IIIa, Joanna Lorenowicz  kl. IVT i Michał Leja  kl. IIIb. Miło nam poinformować, że wszyscy nasi uczniowie, biorący udział w zmaganiach recytatorskich, zostali zauważeni przez komisję konkursową i otrzymali nagrody:
Beata Madaj zajęła II miejsce
Michał Leja zajął III miejsce
Joanna Lorenowicz otrzymała wyróżnienie.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Wyjazd do kina

22 marca w MOK-u w Jarosławiu odbył się pokaz filmu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł.” Uczniowie z naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem i przejęciem obejrzeli dzieło i po projekcji nie kryli wzruszenia. Film przedstawia wydarzenia z grudnia 1970 roku, kiedy to siłą pacyfikowano działania solidarnościowe na Wybrzeżu- czasy niby niedalekie a jednak dla dzisiejszych nastolatków bardzo odległe. Doskonała gra aktorska i przepiękna muzyka przemówiły do serc współczesnych młodych ludzi. Dzieło to doskonała lekcja nie tylko historii ostatnich lat, ale przede wszystkim- patriotyzmu.
 


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w Polsce rozpoczyna się astronomiczna wiosna. Od wielu lat dla młodzieży ta data oznacza jednak zupełnie cos innego-Dzień Wagarowicza.
Klasa I T przygotowała z tej okazji krótki montaż słowno- muzyczny, podczas którego starali się przedstawić zalety chodzenia do szkoły. W scence wystąpili wagarowicze i nauczyciele, grani oczywiście przez uczniów. Przesłanie przedstawienia było bardzo czytelne- zdecydowanie lepiej jest chodzić do szkoły niż na wagary. Młodzież z naszej szkoły wyraźnie wzięła to sobie do serca, bo na akademii nie zabrakło praktycznie nikogo.
 


Dzień kobiet
„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”- pod takim hasłem klasa I C przygotowała akademię z okazji święta wszystkich pań. Młodzież przypomniała kilka pięknych wierszy o kobietach oraz przedstawiła scenkę z życia małżeńskiego. Po przedstawianiu była Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przekazała władzę w ręce wybranego podczas ostatnich wyborów przewodniczącego, którym został uczeń klas II B- Daniel Łuka. Nowy Przewodniczący pięknie podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali i złożył życzenia kobietom zebranym na sali. Pan Dyrektor Zbigniew Petynia przyłączył się do tych życzeń a uczniowie rozdali nauczycielkom śliczne tulipany.


Kulig w Radawie
Tradycją w naszej szkole stały się wyjazdy młodzieży na kuligi do gospodarstw agroturystycznych w Radawie. 4 marca br klasy II a i II b wraz z opiekunami: Alicją Kliszcz, Alicją Kurasz, Małgorzatą Krupą i Piotrem Kaliszem udali się na wycieczkę do Radawy. Tego dnia było pięknie, świeciło słońce i trzymał lekki mróz- wymarzona pogoda na kulig. Po godzinnej przejażdżce saniami uczniowie pokrzepili się pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatą.
Po południu wrócili do Radymna, wszyscy zmęczeni i bardzo szczęśliwi.


Tłusty czwartek
3 marca w naszej szkole świętowaliśmy Tłusty czwartek, z tej okazji Szkolne Koło Caritas sprzedawało przepyszne gofry. Dziewczęta przygotowały wyśmienite ciasto a opiekunowie koła dostarczyli różne dodatki. Można było skosztować gofrów z dżemem, bitą śmietaną, owocami a także tych najbardziej klasycznych-z cukrem pudrem. Cały dochód ze sprzedaży gofrów Szkolne Koło Caritas przeznaczy na pomoc potrzebującym w naszej szkole.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy za dobre serce.


W dniu 24 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jarosławskim Dniu Dawcy Szpiku. 11 uczniów: Agnieszka Pych, Justyna Kluz, Monika a Halwa, Edyta Wanio (uczennice IIIb); Marek Konieczny i Łukasz Fedan z III TE; oraz Adrian Mazurkiewicz, Kamil Gierla, Łukasz Moszumański, Paweł Świerk i Daniel Łuka (wszyscy z IIb) wraz z p. pedagog Małgorzatą Krupa zgłosiło się do Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.
Tam po wypełnieniu wnikliwych ankiet oraz przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego stanu zdrowia pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa pobierali wszystkim chętnym próbki krwi, by następnie je zbadać i określić tzw. antygeny zgodności tkankowej czyli swoisty kod genetyczny. Te dane zostaną następnie umieszczone w rejestrze dawców i będą udostępniane ośrodkom transplantacyjnym, które poszukują dawców dla swoich chorych. Statystycznie rzecz biorąc, szansa znalezienia właściwego dawcy jest nikła: wynosi 1:25 tys. ale możliwa. Tak więc naszym śmiałkom pozostało oczekiwanie, na tę szczególną chwilę, gdy znajdzie się ktoś komu podarują życie…

 


Konkurs ortograficzny

24 lutego w naszej szkole dobył się już po raz czwarty Szkolny konkurs ortograficzny. Chętnych było sporo, jednak zadanie jakie nasze polonistki przed nimi postawiły przerosły ich oczekiwania. W tym roku pisano dyktando prof. Bralczyka z 1996 roku, w którym młodzież spotkała się z takim pułapkami językowymi jak: quaziiedermeier, ponadtysiącletnia, pseudohistoria, pół- Nowofundlandczyk, rostbef itp. Większość uczniów przyznała, że to dyktando było po prostu za trudne. Najlepsi okazali się: Andżelika Pograniczna z II a, Sławomir Starzec z II a oraz Michał Leja z III b. Laureaci będą prezentować nasza szkołę na Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych, które odbędą się po koniec marca.
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki w II etapie.e.


W dniu 17 lutego br. uczniowie z klasy Ia wraz z opiekunami panią D. Goraj-Przybylską i panią Anną Zubrzycką udali się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jarosławiu. Wyjazd odbył się w ramach lekcji z przysposobienia obronnego. W WKU młodzież powitał pan major Paweł Wierzbicki, a następnie zaprosił na przygotowany przez siebie wykład połączony z prezentacją multimedialną. Tematy poruszane podczas wykładu dotyczyły Służby przygotowawczej oraz Narodowych Sił Rezerwowych. Po wykładzie nadszedł czas na pytania, których oczywiście było bardzo dużo. Młodzież była bardzo zadowolona z wyjazdu.


We wtorek 15 lutego br około godziny 14.00 bus z uczniami naszej szkoły oraz ich opiekunami – panią Heleną Kołcz i Anną Pacek zatrzymał się niedaleko Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – celu ich podróży.
Pierwszym punktem zwiedzania było obejrzenie obrazów wybitnego, współczesnego malarza Jacka Sroki. Każdy z nas był zachwycony i z ogromnym zaciekawieniem próbował odnaleźć głębsze przesłanie tych dzieł. Było to niezwykle trudne, a zarazem interesujące.
Później cała grupa zeszła na parter do sali audiowizualnej. Przewodnik podjął temat analizy
i interpretacji obrazów poprzez porównanie do innych dzieł oraz w oparciu o własne spostrzeżenia. Po interesującym wykładzie ponownie udaliśmy się do sali wystawowej, by utrwalić w pamięci te niespotykane obrazy. Opuszczaliśmy mury muzeum pełni zachwytu i zadowoleni z możliwości podziwiania współczesnej sztuki.

Uczennice klasy IIIa


W dniu 16 lutego 2011 uczniowie naszej szkoły tj. Kinga Zalewska, Krzysztof Guziak, Mateusz Presnal, Krystian Kokocki, Maciej Wojtak, należący do Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Jarosławiu otrzymali podziękowanie od Burmistrza Miasta Jarosławia, za swoją dotychczasową działalność. W imieniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, podziękowania dla młodzieży za zaangażowanie i poświęcenie, wręczył zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.Młodzi „strzelcy” w dniach 20 – 24 grudnia ubiegłego roku czynnie uczestniczyli w akcji wydawania posiłków biednym i potrzebującym mieszkańcom Jarosławia. Fundatorem posiłku był Burmistrz Miasta Jarosławia w ramach akcji „Zima 2010 – 2011” Nasi uczniowie bardzo chętnie poświęcali swój czas dla innych, bardziej potrzebujących ludzi. Jesteśmy z nich bardzo dumni, są uczniami godnymi naśladowania.

 


Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole święto zakochanych, którego patronem jest święty Walenty. W tym dniu klasa III T przygotowała swoją wizję tego święta i przedstawiła ją społeczności uczniowskiej. Było zabawnie i romantycznie.
Atmosferę miłosnych uniesień spotęgowała poczta walentynkowa, którą w tym roku zorganizowało Szkolne Koło „Caritas”. Już od 7 lutego w sprzedaży były kartki wykonane przez członków wspomnianego koła, dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym z naszej szkoły. Przy okazji zorganizowano konkurs walentynkowy. Klasa, która zakupi i prześle największą liczbę kartek wygrywa „dzień bez pytania”. Zwycięska klasą jest II a, serdecznie gratulujemy!!!!
 


9 lutego 2011r w naszej szkole odbyły się prelekcje dla młodzieży z ostatnich klas liceum i technikum prowadzone przez panią koordynator do spraw transplantologii Bogumiłę Hołowacz z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.
Dotyczyły one problematyki związanej z przeszczepami narządów tj. zagadnień prawnych, procedur medycznych oraz etycznych i społecznych aspektów idei transplantacji, a także zadań Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. transplantacji POLTRANSPLANT.
Pani koordynator przedstawiła dane statystyczne dotyczące ilości przeszczepów w Polsce; w tym bardzo nieliczne przypadki dawców z Podkarpacia. Zachęcając do przyjęcia pozytywnej postawy wobec idei transplantacji wyjaśniła procedurę wyrażania sprzeciwu lub zgody na pobranie narządów po śmierci. Idea ta spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży, która chętnie pobierała formularze Oświadczenia woli – dokumentu informującego o tym, że osoba zezwala na użycie organów w razie śmierci mózgowej dla celów ratowania życia innych ludzi.
 


05 lutego 2011r. tegoroczni maturzyści przeżyli jedyną i niezapomnianą noc – noc studniówkową. Bal studniówkowy odbył się w Zajeździe Polonez. Bal rozpoczął się o godzinie 18.00 tradycyjnie od przemówienia Pana Dyrektora, który przywitał zgromadzonych na sali uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie uczniowie klas IIIA, IIIB oraz IVTe odtańczyli poloneza, którego ćwiczyli już od września. Kolejnym elementem wieczoru był krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV TE. Wszystkich wprawiło to w dobry nastrój i wywołało uśmiech na twarzach. Na zakończenie części oficjalnej uczniowie dziękowali wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie wręczając kwiaty. Po części oficjalnej nadszedł czas na szaloną zabawę do białego rana. Zabawie studniówkowej akompaniował zespół Atest, który ogłosił konkurs na najbardziej roztańczoną klas. Wszystkie klasy świetnie się bawiły i wytrwały na parkiecie do rana, trudno więc było wyłonić zwycięzców. W związku z tym, obiecana nagroda została podzielona między wszystkie klasy. Bal studniówkowy pozostanie na długo w pamięci maturzystów. A teraz no cóż „czas ucieka i matura coraz bliżej...”
 


Akcja zbierania pieniędzy dla pogorzelców z Suśca (Państwa Łasochów) przeprowadzona przez SKTR przyniosła przed feriami 210 zł zebranych w ZSOiZ, a łącznie w Radymnie zebrano 790 zł. Pieniądze te zawieziono do Suśca i przekazano Pani Teresie Łasocha.
Zbiórka pieniędzy na ten cel jest kontynuowana. Całość zebranej kwoty zostanie przekazana podczas wycieczki rowerowej do Suśca w czerwcu 2011 roku
.


   Okres świąt Bożego Narodzenia i rozpoczęcia nowego roku to czas refleksji, planów i podsumowań. Klasa 1 A wraz z wychowawczynią panią Anną Kalisz przygotowała przedstawienie o takiej tematyce. Młodzież chciała pokazać kolegom, nauczycielom i pracownikom szkoły co jest istotą świadomego dojrzałego życia- czyli  otwarcie na drugiego człowieka. Po występie uczniów głos zabrał ksiądz Paweł, który podziękował za piękne przesłanie i jeszcze raz podkreślił jak ważne jest życie nie tylko dla siebie. Na koniec spotkania Pan Dyrektor  Zbigniew Petynia wraz z przewodniczącą SU- Kamila Jackowską wręczyli nagrody klasom, które wygrały w konkursie bożonarodzeniowym.

 


      20 grudnia 2010 roku był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w ZSOiZ w Radymnie. Tego dnia zorganizowano Dzień Patrona szkoły a dla uczniów szkół gimnazjalnych z Powiatu Jarosławskiego Dzień Otwarty Szkoły. Równolegle przeprowadzono VI Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski.

Harmonogram obchodów uroczystości:

Od godziny 8.30 prowadzono przesłuchania konkursowe w dwóch kategoriach:

   I  -  uczniowie szkół gimnazjalnych

   II – uczniowie szkół średnich

Do jury zaproszono:

- Annę Bielendę – nauczycielkę ZSOiZ w Radymnie jako przewodniczącą

- Dorotę Gunię – dyrektorkę MOK-u w Radymnie

- Annę Huk – nauczycielkę Gimnazjum w Radymnie i przewodniczącą związku zawodowego nauczycieli „ Solidarność”

- Małgorzatę Stec - nauczycielkę ZSLiB w Jarosławiu

W tym roku organizatorką konkursu była pani Anna Zubrzycka. 

O godzinie 11.00 przywitano uczniów szkół gimnazjalnych z Powiatu Jarosławskiego w ramach Dnia Otwartego Szkoły i akcji promocyjno -  rekrutacyjnej na rok szkolny 2011/ 2012. Nauczyciele ZSOiZ przygotowali krótkie, pokazowe spotkania „mini lekcje” z różnych przedmiotów np.: j. angielski, geografia, obrona cywilna, fizyka. Młodzież miała okazję zwiedzić całą szkołę, poznać sale lekcyjne i porozmawiać z nauczycielami.

O godzinie 12.00 zakończono Konkurs Recytatorski, jury udało się na obrady a w międzyczasie wszystkich gości: uczniów i opiekunów zaproszono na poczęstunek w postaci kawy, herbaty i słodkich ciastek.

Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Anny Bielendy. Wystawiono spektakl w oparciu o epopeję A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień było pięknym zwieńczeniem Dnia Patrona szkoły. Laureatów konkursu trudno było wyłonić, ponieważ występy były na wysokim poziomie. Po naradzie, jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących uczniów:

- w kategorii „szkoły gimnazjalne”:

I miejsce – Andrzej Trześniowski - Gimnazjum w Radymnie

II miejsce – Andżelika Czajka - Gimnazjum w Laszkach

III miejsce – Klaudia Michałów – Gimnazjum w Duńkowicach

Wyróżnienia otrzymali: Iwona Czub – Gimnazjum w Duńkowicach i Klaudia Sabat –Gimnazjum w Sośnicy.

- w kategorii „ szkoły ponadgimnazjalne” nagrodzeni zostali:

I miejsce – Beata Madaj – ZSOiZ w Radymnie

II miejsce – Jagoda Kłoczewska – I LO w Jarosławiu

III miejsce Martyna Wańkowicz – ZSLiB w Jarosławiu

Wyróżnienia otrzymali: Monika Siara – I LO w Jarosławiu, Michał Leja – ZSOiZ w Radymnie i Krzysztof Miłosz – ZSLiB w Jarosławiu

Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród gimnazjalistów, toteż planujemy kolejne takie spotkania. 

Opracowały : A. Bielenda  i A. Zubrzycka


Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to data, która każdemu Polakowi powinna kojarzyć się z rocznicą odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. 92 lata temu nasi rodacy, pod wybitnym przywództwem Józefa Piłsudskiego, wywalczyli wolność dla Polski i Polaków. Klasa III B przygotowała z tej okazji występ, podczas którego przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach poprzedzających odzyskanie niepodległości. Przedstawieni miało formę telewizyjnego talk-show i nosiło tytuł” Warto poznawać”. Oprócz informacji historycznych młodzież przedstawiła także sondę uliczną, podczas której pytali przechodniów-szczególnie młodych ludzi-o daty związane z 11 listopada.

Była to rewelacyjna lekcja historii, która wielu przypomniała czym jest wolność w życiu człowieka.

WYJAZD DO JAROSŁAWIA I ZARZECZA
W dniu 26.10.2010 klasa IIa była na spektaklu teatralnym w MOK-u w Jarosławiu oraz w Muzeum w Zarzeczu. A oto wspomnienia z wycieczki spisane przez uczennice. Była godzina 7.30. Cała nasza klasa zgromadziła się pod szkołą, aby udać się do Jarosławia i Zarzecza. W drodze towarzyszyły nam nasza wychowawczyni pani Alicja Kliszcz i pani Anna Zubrzycka. Spektakl teatralny pt Kolumbowie wszystkim bardzo się podobał. Ukazał młodych ludzi żyjących w czasie II wojny światowej, biorących udział w powstaniu warszawskim. Spektakl opowiadał o losach tych młodych ludzi, którzy stawali przed wieloma wyborami życiowymi np. Irena zastanawiała się, czy ma prawo wyrzec się swego pochodzenia, aby ocalić życie. Próbę przechodziła ich wzajemna przyjaźń, miłość. Dla wszystkich bohaterów przedstawienia walka o ojczyznę była najważniejsza. Podziwialiśmy ich patriotyzm i poświęcenie dla kraju. Spektakl został nagrodzony wielkimi brawami. Po przedstawieniu udaliśmy się w dalszą drogę, do muzeum w Zarzeczu. Pani przewodnik opowiedziała nam historię pałacu i rodziny Dzieduszyckich. Pałac został wybudowany na polecenie Magdaleny z Dzieduszyckich Morskiej. Projekt budynku stworzył architekt Christian Aigner. Budowla rozpoczęła się w 1817 roku. Po śmierci Magdaleny majątek odziedziczył jej bratanek – Włodzimierz Dzieduszycki, który rozwinął tu szeroką działalność społeczną i kulturalną. W swoich majątkach fundował szkoły, budował kościoły, propagował przemysł domowy i sztukę ludową. Dzięki niemu powstało Muzeum Przyrodnicze we Lwowie. Na przestrzeni lat różne były losy majątku. Ostatnim ordynatem był Włodzimierz Junior Dzieduszycki żonaty z Wandą Sapieżanką, który mieszkał w Zarzeczu z trzynaściorgiem dzieci. W czasie okupacji, pałac w Zarzeczu, stał się miejscem schronienia dla wielu osób. Prowadzono tu tajne nauczanie. Przebywał tu kardynał Stefan Wyszyński. W roku 1944 władze komunistyczne wypędziły rodzinę Dzieduszyckich z pałacu. Od ostatecznej ruiny pałac uchronili mieszkańcy Zarzecza. Dzięki wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków i wsparciu ministra kultury udało się odnowić pałac. W 1999 roku, podczas zjazdu Rodu Dzieduszyckich, rodzina zrzekła się praw własności do pałacu w Zarzeczu, pod warunkiem, że będzie służył polskiej kulturze. Dzięki temu mamy teraz w Zarzeczu Muzeum Dzieduszyckich. Po lekcji muzealnej pani rozdała nam karteczki i poprosiła o odpowiedzi na parę pytań dotyczących rodu, pałacu. Poradziliśmy sobie całkiem nieźle i, z małą pomocą przewodnika i naszych nauczycielek, odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania.
   Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka była bardzo udana. 

Agnieszka Partyka, Edyta Niedział


KONKURS RECYTATORSKI I POETYCKI IM. JERZEGO HORDYŃSKIEGO

23 października br. w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się podsumowanie IX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Konkurs ten organizowany jest już od dziewięciu lat, a głównym celem jest popularyzacja twórczości jarosławskiego poety Jerzego Hordyńskiego. W tym roku oprócz wierszy Jerzego Hordyńskiego młodzi recytatorzy mogli popisać się znajomością tekstów Jana Tulika – poety wywodzącego się
z naszego regionu. Patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Starosta Powiatu Jarosławskiego.
Ogłoszenie wyników poprzedzone zostało uczczeniem minutą ciszy oraz przypomnieniem sylwetki przedwcześnie zmarłej śp. Józefy Frendo, prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, jednej z pomysłodawców konkursu.
Uczestnikami konkursu była młodzież z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego.
Jak co roku, tak i w tym roku młodzież z naszej szkoły bardzo chętnie wzięła udział w konkursie. Naszą szkołę reprezentowały Monika Gruszka z klasy Ia, która recytowała utwór J. Hordyńskiego Pergamin i róża oraz wiersz J. Tulika Przypuszczalne oraz Beata Madaj z klasy IIIa recytująca wiersz J. Hordyńskiego Na pożegnanie i utwór J. Tulika Poznający. Obie uczennice bardzo dobrze się zaprezentowały – Beata Madaj zajęła III miejsce. Uczennica ta od I klasy bierze udział w Konkursie Recytatorskim i Poetyckim im. J. Hordyńskiego i rok rocznie jest jego laureatką czego jej serdecznie gratulujemy.


WYRÓŻNIENIE STAROSTY JAROSŁAWSKIEGO DLA DYREKTORA
I NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY

14 października, podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, Tadeusz Chrzan – Starosta Jarosławski spotkał się z nauczycielami, by złożyć im życzenia a także wyrazić uznanie i szacunek za trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodego człowieka. Spotkanie odbyło się w siedzibie Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu. W uroczystości wzięli udział ks. archiprezbiter Andrzej Surowiec, posłowie z naszego regionu – Andrzej Ćwierz, Mieczysław Golba, Tomasz Kulesza, prorektor PWSZ Krzysztof Rejman, dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez Powiat, wyróżnieni nauczyciele oraz wiele innych osobistości. Pracownicy naszej szkoły również zostali nagrodzeni za swoją pracę, osiągnięcia i trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Nagrodę Starosty Jarosławskiego za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej otrzymali:

Dyrektor ZSOiZ – Zbigniew Petynia
Pani
Anna Bielenda – nauczyciel języka polskiego
Pani
Anna Kalisz – nauczyciel wychowania fizycznego

Nagrodzonym nauczycielom i dyrektorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!


 

UCZNIOWIE I GRONO PEDAGOGICZNE
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH
IM. ADAMA MICKIEWICZA
ZAPRASZAJĄ
NA VI EDYCJĘ MICKIEWICZOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

„Nauką i pieniędzmi drudzy Cię wzbogacą,
mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą.”
ADAM MICKIEWICZ

pobierz kartę zgłoszenia i regulamin>>>


Dzień Papieski 

Dzień Papieża Jana Pawła II stał się  polskim świętem państwowym, obchodzonym co roku 16 października, ustanowionym w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W naszej szkole tę uroczystość obchodziliśmy 18 października br. Młodzież z różnych klas pod czujnym okiem pani Anny Zubrzyckiej i Anny Pacek przygotowała montaż słowno- muzyczny, przypominający najważniejsze momenty pontyfikatu Karola Wojtyły. Akademię uświetniły występy wokalne naszej młodzieży, której akompaniował Daniel Łuka- uczeń klasy II B. Pan dyrektor Zbigniew Petynia podziękował uczniom za przygotowanie przedstawienia oraz poinformował, że w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Caritas. Koło ma za zadanie pomoc najuboższym z naszego regionu oraz wszystkim potrzebującym w duchu nauki Jana Pawła II


Wycieczka do Przemyśla i Bolestraszyc

 Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu 4 października br aktorzy Teatru  „Dialog” z Krakowa w ramach spektakli edukacyjnych dla młodzieży przedstawili program „Nie porzucaj nadzieje”, który opowiadał o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Uczniowie z klasy pierwszych obejrzeli przedstawienie pod opieką wychowawczyń pani Anny Kalisz i Anny Pacek oraz pedagoga szkolnego-Małgorzaty Krupy. Spektakl był przygotowany w formie telewizyjnego talk-show, dzięki czemu twórczość poety została pokazana jako dzieło o charakterze ponadczasowym. Dodatkową atrakcję stanowiła przepiękna i porywająca oprawa muzyczna, na którą składały się przede wszystkim teksty Kochanowskiego w  nowoczesnej aranżacji muzycznej. Dzień był wyjątkowo słoneczny, więc po spektaklu młodzież wybrała się do Bolestraszyc. W tamtejszym Arboretum mogli podziwiać jesień w pełnej krasie i zobaczyć rośliny nietypowe dla flory polskiej. Finałem wycieczki było wspólne ognisko na terenie ogrodu. Wyjazd zaliczyć trzeba do wyjątkowo udanych, dopisała  pogoda, program wycieczki wszystkim przypadł do gustu a humory nie opuszczały uczniów do samego końca.


Otrzęsiny i Dzień Chłopaka 

30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka oraz przyjęliśmy do naszego grona nowych kolegów, podczas tradycyjnych otrzęsin. Młodzież z klas drugich przygotowała różnego rodzaju gry i zabawy, które pozwoli wykazać się pierwszoklasistom. Pan dyrektor Zbigniew Petynia dokonał uroczystego pasowania na ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Adama Mickiewicza a młodzież złożyła uroczystą przysięgę. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka –prezent od dziewcząt dla chłopców, podczas której o dobrą muzykę zadbał DJ Samson, czyli Sebastian Dzierzgowski (tegoroczny absolwent naszego liceum). Pierwszoklasiści bawili się rewelacyjnie a starsi koledzy z radością przyjęli ich do braci uczniowskiej.


W dniu 28.09.2010 uczniowie naszej szkoły z klasy Ia i IT, pod opieką nauczycielek: Pani Doroty Goraj-Przybylskiej, Iwony Pikor i Anny Zubrzyckiej, udali się na drogowe przejście graniczne w Korczowej. Wyjazd odbył się w ramach lekcji z przysposobienia obronnego, oraz tematyki realizowanej na zajęciach w Technikum, a związanej ze specjalizacją pracownik administracji z przygotowaniem w zakresie obsługi celnej. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania przejścia granicznego, a także poznali sprzęt indywidualny i zespołowy znajdujący się na wyposażeniu placówki SG.


Dnia 23 września br w ramach lekcji wychowania fizycznego na zbiorniku wodnym ZEK w Radymnie uczniowie klasy 1 c  oraz chętni z innych klas, uczyli się pływać na kajakach. Zajęcia były przeprowadzone w grupach 7 –osobowych a do każdej grupy dołączył opiekun-nauczyciel oraz ratownik. Młodzież, która nie korzystała z kajaków grała z nauczycielami w siatkówkę plażową. Wszyscy zgodnie przyznali, że zabawa była przednia i warto korzystać z takiej formy zajęć.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Kulturalno – Turystycznemu ZEK za udostępnienie sprzętu.

          


W dniach 11-12 września 2010 roku odbyły się w Radymnie uroczyste obchody 60 rocznicy istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Mimo niesprzyjającej aury uroczystość rozpoczęła się jak planowano o godz. 900 rejestracją absolwentów oraz zaproszonych gości. Ciąg dalszy programu stanowiła  Msza Święta w miejscowym kościele parafialnym, a po niej pochód ulicami miasta według roczników. Na zaproszenie odpowiedziało 450 absolwentów, którzy przybyli niemalże z całego świata.Na placu przed szkołą pod osłoną potężnego namiotu dzień ten uświetniono wystąpieniami kolejno: Dyrektora Szkoły mgr Zbigniewa Petyni, Pani Naczelnik Starostwa Powiatowego mgr Lucyny Paulo, Kuratora Oświaty województwa podkarpackiego Jacka Wojtasa, Posła na Sejm Mieczysława Kasprzaka, Burmistrza Miasta Radymno Wiesława Pirożka, Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego pani Anna Nowak . Głos zabrali  także dyrektor szkoły w latach 1972-1979 Stanisław Kowalczyk oraz Przewodnicząca Rady Szkoły pani Ewa Noga. Odczytano również listy gratulacyjne posłów Andrzeja Ćwierza, Mieczysława Golby oraz Tomasza Kuleszy, wywodzących się z Podkarpacia.Po wystąpieniach gości na scenę weszli uczniowie – członkowie koła teatralnego, którzy przedstawili inscenizację fragmentu „Pana Tadeusza” przygotowaną pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego mgr Anny Bielendy.  Przyjęto je z owacją. Padający deszcz i niska temperatura nie ostudziły zapału absolwentów, którzy przybyli na to uroczyste święto. Gorący obiad i spotkania w klasach ogrzały i rozluźniły atmosferę.Wieczorem odbył się piękny bal, w którym uczestniczyło150 absolwentów nie licząc dużego grona zaproszonych gości. Zabawa była przednia i trwała do białego rana.Drugiego dnia Święta absolwenci spotkali się w barze „Pod Sumem”, aby przy grillu i ognisku dalej wspominać i bawić się razem.Uroczyste dni szybko minęły, pozostało wiele wspomnień, „odkurzono” i odnowiono wiele znajomości, a na koniec były szczere obietnice, że za 10 lat kolejny zjazd i obchody rocznicowe istnienia szkoły.

Opracowały: Anna Bielenda, Anna Pacek

zdj. Tomasz Zdzioch

   

       


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2010/ 2011

1 września to data, która każdemu kojarzy się z rozpoczęciem zajęć w szkołach. W nadchodzącym roku szkolnym w naszej szkole naukę rozpoczęły 3 klasy pierwsze: 1A to klasa wojskowa - wychowawca mgr Anna Kalisz, 1C klasa rekreacyjno- sportowa- wychowawca mgr Anna Pacek i klasa 1 T, czyli technik ekonomista- wychowawca mgr Iwona Pikor. Miło nam również poinformować, że wrócili do nas: pani Wanda Zdzioch oraz ks. Andrzej Wolanin. Mimo niesprzyjającej aury młodzież i Grono Pedagogiczne stawili się w komplecie na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Wszystkim życzymy powodzenia na nadchodzący czas wytężonej pracy i nauki.


Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2009/ 2010 i rozpoczęliśmy wakacje. Podczas uroczystego zakończenia pan dyrektor Zbigniew Petynia wręczył najlepszym uczniom nagrody za wyniki w nauce, udział w konkursach i zawodach, wzorową frekwencje a także pracę na rzecz szkoły i klasy. Wspomniał również o wniosku, który Samorząd Uczniowski i Rada Szkoły złożyli do Prezesa Rady Ministrów w sprawie stypendiów. W tym roku wytypowane został dwie uczennice: z liceum Kamila Jackowska a z technikum Joanna Lorenowicz. Obu dziewczynom serdecznie gratulujemy.   Tak wyglądała pierwsza część uroczystego pożegnania. W drugiej uczniowie oraz Grono Pedagogiczne żegnali panią Wandę Zdzioch- nauczycielkę fizyki w naszej szkole, która w tym roku zdecydowała się przejść na emeryturę. Były serdeczne podziękowania, łzy wzruszenia, życzenia i dużo kwiatów. My również dziękujemy pani Zdzioch za wspólne lata oraz życzymy jej dużo zdrowia oraz pogodnych dni.

 

archiwum>>>