Menu
menu Adres
menu Historia
menu Patron
menu Nauczyciele
menu Bezpieczny Internet
menu Stow. Absolwentów

Aktualności

Śladami Wielkich Polaków

25 marca br w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcacych w Jarosławiu odbyła się II Edycjia Powiatowego konkursu „Śladami Wielkich Polaków”- ks.Jan Twardowski.

Uczeń z naszej szkoły Krystian Baran zajął 1-sze miejsce w kategorii literackiej.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych

JUNIOR WAITER 2015

Młodzież naszej szkoły – na podium najlepszych kelnerów!

Jest to powód do dużej radości i satysfakcji i z tymi pozytywnymi emocjami chcemy się podzielić. 
Otóż 25 marca w Puławach odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI KELNERÓW „ JUNIOR WAITER 2015”Eliminacje do tych mistrzostw odbywały się dwa miesiące wcześniej a wyłonienie najlepszych zespołów nastąpiło na podstawie zaprezentowanej przez zespół musztry kelnerskiej. Skład czteroosobowego zespołu, który reprezentował naszą szkołę to: Małgorzata Lewandowska kl IV, Aneta Szałyga kl IV, Jakub Bichajło kl IV, oraz Jadwiga Cisek z klasy III . Uczniowie ci uczą się w technikum żywienia i usług gastronomicznych i w ramach praktycznej nauki zawodu, jak też zajęć pozalekcyjnych wgłębiali się w tajniki obsługi konsumenta, ćwiczyli serwisy obsługi gościa, po to aby profesjonalnie wykonywać zawód, ale także po to, aby móc wziąć udział w prestiżowym konkursie Mistrzostw Kelnerów.

Konkurencje konkursowe, z którymi zmierzyli się nasi NAJLEPSI były bardzo wymagające i jednocześnie ciekawe. Indywidualnie odpowiadali za wykonanie następujących zadań:
ślepa degustacja losowo wybranych 10 wód mineralnych czyli popis z hydrosomelierki - Jadzia Cisek,
test 20 pytań w języku angielskim na temat obsługi konsumenta – Jakub Bichajło,
prezentacja nakrycia typu; „improstyl” ala carte – Małgorzata Lewandowska,
„Waryjacje na temat ananasa”- serwis angielski ananasa – Aneta Szałyga. W tej konkurencji zajęliśmy bezapelacyjnie I miejsce i bardzo gratulujemy Anecie, która profesjonalnie przy obfitej widowni dokonała tranżerowania ananasa i swoją sztuką, spokojem i gracją kelnerską ujęła wymagające jury.
Natomiast zespołowo zaprezentowany został pokaz musztry kelnerskiej czyli serwis synchroniczny.
Tak też po zsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje indywidualne i zespołowe uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Mistrzostwach Polski Kelnerów – wow !!!!!!. SRDECZNIE GRATULUJEMY.
Oczywiście obok pucharu, medali i dyplomów młodzież i szkoła otrzymała atrakcyjne nagrody.

 

TARGI EDUKACYJNE 2015

W piątek 20 marca, już po raz dziewiąty w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, zorganizowano Targi Edukacyjne. Targi przeznaczone są dla uczniów klas trzecich gimnazjum, aby pomóc im w wyborze dalszej drogi kształcenia. Imprezę uświetnili swoją obecnością Pan Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan i Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch. 
Młodzież gimnazjalna mogła odwiedzić stoisko każdej ze szkół, zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami, skosztować smakołyków przygotowanych przez uczniów. Podczas Targów naszą szkołę reprezentowali: Pan Dyrektor Zbigniew Petynia, Pani Małgorzata Krupa, Pani Monika Chruszcz oraz uczniowie z klasy wojskowej i uczennice technikum żywienia oraz przedstawiciel z klasy technik mechanizacji rolnictwa. Młodzież rozdawała ulotki promujące naszą placówkę oraz odpowiadała na liczne pytania gimnazjalistów. Uczennice technikum żywienia zaprezentowały umiejętności zdobyte podczas zajęć praktycznych. Wyjazd został bardzo dobrze zorganizowany i należy go uznać za udany

Katyń, zbrodnia, która miała być zapomniana

W dniu 15 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie prezentowana była wystawa z IPN Rzeszów upamiętniająca 75 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Wystawę odwiedziło ponad 100 mieszkańców Radymna i okolic. W dniu 16 marca w/w wystawę odwiedziło około 250 gimnazjalistów oraz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych. Uroczystą akademię otworzyła prelekcją pani Katarzyna Kyc z IPN Rzeszów oraz wspomnienia o ojcu przekazała pani Zofia Kluza-Rutkowska, córka ppor Bronisława Kluzy zamordowanego w Katyniu. Uczniowie ZSOZiR wystąpili z programem artystycznym. Organizatorem obchodów 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej była Renata Pałczyńska.

Dzień Kobiet

Tradycyjnym przedstawieniem w naszej szkole stał się Dzień Kobiet. W tym roku uroczystość przygotowała klas III A LO. Uczniowie przenieśli nas na chwilę do studia telewizyjnego, gdzie w czasie różnych programów, np. podczas wiadomości, omawiano rolę i miejsce kobiety we współczesnym świecie. 
Samorząd Uczniowski złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia oraz wręczył przepiękne kwiaty. Tego dnia wszystkie kobiety w naszej szkole czuły się wyjątkowo.

 

Wizyta uczniów w jarosławskiej fabryce ciastek Mondelez Internat

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili starą jarosławską fabrykę ciast „San”, obecnie przekształconą w Mondelez International . W ramach „Małej Akademii Słodkości” uczniowie zapoznali się z 80-letnią historią i tradycją wypieku znanych na całym świecie ciastek. Uczniowie po prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię zakładu dowiedzieli się skąd pochodzą surowce do przygotowania ich ulubionych ciastek, takie jak zarodki pszenne, mąka razowa, a przede wszystkim ziarna kakaowca wykorzystywane do produkcji czekolady. Zobaczyli również wyspecjalizowane narzędzia do formowania różnych smakołyków – zróżnicowane w zależności od rodzaju produkowanych ciasteczek. W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość samodzielnie uformować różne rodzaje ciast i porównać je z gotowymi wyrobami. Na zakończenie wizyty uczniowie zostali zaproszeni do degustacji wyrobów zakładu produkowanych zarówno na rynek polski jak i zagraniczny.

 

Przepis na kaczkę

26 lutego 2015 roku Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu organizował konkurs gastronomiczny pod tytułem ”Przepis na kaczkę”, w którym udział wzięli także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Szkołę reprezentowali : Ewelina Bielak i Jakub Bichajło. którzy przygotowali potrawę o nazwie,, Gniazdo szczęśliwej kaczki’’ (Pierś i udko z kaczki w kardamonie, goździkach i żurawinie) Za zaprezentowane danie otrzymali wyróżnienie.

 

Ogłoszenie

Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach do konkursu OTWP (szczebel powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej). Eliminacje odbędą się dnia 31 marca 2015 roku(wtorek) w sali nr 28 o godzinie 13.30.

Ponadto informuję, że istnieje możliwość zamówienia plakatu i kalendarzy okolicznościowych dotyczących obozu wojskowego -  Ruszelczyce 2014. Poniżej znajduje się egzemplarz poglądowy, istnieje również możliwość tworzenia takich kalendarzy pod konkretnego ucznia lub grupę uczniów.

                                                                                                                                     D. Goraj-Przybylska

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Lutnia Safony

5 marca br w miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się konkurs recytatorski pod tytułem „Lutnia Safony”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów –Mateusz Sanocki z klasy IV TMRiŻ oraz Dariusz Gerczak z klasy III TMRiŻ .

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi, który otrzymał na tym konkursie wyróżnienie. Życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Akcja Krwiodawstwa w ZSOZiR im. Adama Mickiewicza w Radymnie

30 kwietnia 2015r. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy naszej szkole organizuje już po raz trzeci akcję honorowego oddawania krwi. Akcję przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Koordynatorem akcji w szkole jest nauczyciel wych. fiz. p. Tomasz Sus. Do wzięcia udziału w naszej akcji serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej jednostki a także absolwentów szkoły i inne zainteresowane   osoby nie związane bezpośrednio z naszą placówką.

Zastanawiając się czy warto zostać honorowym krwiodawcą i czy warto oddawać krew, pamiętajmy o tym że krwi nie da się sztucznie wyprodukować w laboratorium, a pozyskać ją można tylko od zdrowych i dorosłych ludzi. Oddana krew jest darem serca, który nic nas nie kosztuje a ratuje czyjeś zdrowie a nawet życie.

Kurs samoobrony klas mundurowych

W 2 semestrze w naszej szkole odbywają się zajęcia z samoobrony,  prowadzone przez instruktora Janusza Młota. Programem objęte są klasy wojskowe.  Celem głównym zajęć jest nabycie podstawowych umiejętności  obronnych w przypadku ataku bezpośredniego.

DGP

.                                                                                                                                                                    

Studniówka 2015

31 stycznia br uczniowie klas programowo najwyższych, kończących się egzaminem maturalnym, wzięli udział w balu studniówkowym. Imprezę rozpoczęło przemówienie przedstawicielki maturzystów, uczennicy klasy III A Liceum Ogólnokształcącego – Magdaleny Bryksy. W imieniu tegorocznych maturzystów podziękowała dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowywanie. Następnie o głos poproszony został dyrektor szkoły Pan Zbigniew Petynia, który z całego serca życzył młodzieży powodzenia podczas zbliżających się matur oraz udanej zabawy na Studniówce. Po przemówieniach młodzież wraz z nauczycielami i Panem dyrektorem zatańczyła tradycyjnego Poloneza, którego ćwiczyli w szkolnych murach na lekcjach wychowania fizycznego.

Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili a nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy i rodzice.

 

,,Nieznajomość prawa szkodzi"...

We wtorek 16 grudnia 2014r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy wydziału do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Aspirant Agnieszka Łakota i młodszy aspirant Anna Wańko przeprowadziły prelekcje w klasach pierwszych naszej szkoły: Ib LO, I d LO,I TMR, I TŻ, I aZ i I bZ. Tematem spotkań z młodzieżą była odpowiedzialność prawna nieletnich, konsekwencje popełnianych czynów oraz środki wychowawcze i poprawcze. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wystąpień gości, bo jak wiemy: ,,Nieznajomość prawa szkodzi"...

Konkurs multimedialny Henryk Sienkiewicz – dla pokrzepienia serc...

W dniu 15 grudnia 2014 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu multimedialnego pod hasłem Henryk Sienkiewicz – dla pokrzepienia serc... Naszą szkołę reprezentowały Diana Żylak – kl. IB, Angelika Kalinowska – ID oraz Anita Żylińska – IIIA. Poziom prac był bardzo wysoki. Anita Żylińska oraz Angelika Kalinowska za swoje prace otrzymały wyróżnienia.

Stypendium

Dnia 10 grudnia 2014 roku Edyta Niedziocha uczennica II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Adrianna Sowa uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego wzięły udział w Gali uroczystego wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej. Owe stypendium przyznawane jest uczniom szczególnie zdolnym, których średnia jest najwyższa w szkole. Zatem nasze uczennice znalazły się wśród elity młodzieży województwa podkarpackiego, co jest szczególnie ważne i napawające dumą.

Wydarzenie to nabrało jeszcze większej wykwintności przez fakt, iż odbyło się w progach eleganckiej sali bankietowej Hotelu Rzeszów. Wyróżniona młodzież odbywała dyplomy i gratulacje od Pana Jacka Wojtasa – Kuratora podkarpackiego oraz od Pani  Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej – Wojewody podkarpackiego.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

W miniony piątek tj. 5 grudnia br w naszej szkole odbył się już po raz trzeci Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, w skład których weszło 64 uczniów naszej szkoły. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach eliminacyjnych, drużyny konkurowały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po rozgrywkach grupowych rozegrano rundę finałową, która wyłoniła zwycięzców turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce „Cienkie Bolki”

II miejsce „FC Albatros”

III miejsce „IV Technikum”

IV miejsce „Geo smoki”

V miejsce „”Szalone Gumisie”

VI miejsce „ III AZ”

VII miejsce „Leśne stwory”

VIII miejsce „ III Technikum”

Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Pan Tomasz Sus, Pani Anna Kalisz, Pan Bogusław Sierżęga.

Mikołaj

W piątek 5 grudnia 2014 r. odwiedził nas wspaniały gość, Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami w postaci Aniołka i Elfa. Mimo, iż jest niezwykle stary i zapracowany, przyjechał do nas na swoich saniach, aby wręczyć naszej cudownej i grzecznej młodzieży małe, słodkie prezenty.    Trafiło się też tak, że Mikołaj był zmuszony wręczyć rózgi niektórym nauczycielom i dyrektorowi, ale nie martwcie się, wszyscy obdarowani obiecali być już grzeczni...

Mikołaj ma swoich "szpiegów" w murach naszej szkoły, a więc nikomu nie odpuści w następnym roku. Z tej okazji Samorząd Uczniowski życzy wszystkim samych wymarzonych prezentów, bez obaw o rózgi, ale na to już trzeba pracować cały rok. J

 

Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia 2014r z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarosławiu odbyła się II Powiatowa Olimpiada wiedzy o HIV i ADIS. Uczestniczyło w niej 33 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Jarosławskiego, którzy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, obejmujący problematykę HIV i AIDS, m.in. drogi szerzenia się zakażeń czy sytuację epidemiologiczną na świecie i w Polsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Frańczak – kl. IB LO, Gabriela Broszko – kl. I TŻiUG oraz Krzysztof Wojtowicz – kl. ID LO.

Byli to uczniowie, którzy zostali laureatami etapu szkolnego. Szkolna olimpiada wiedzy  o HIV i AIDS adresowana do uczniów klas pierwszych, przygotowana i przeprowadzona była w naszej szkole przez nauczyciela biologii Bożenę Stopę i pedagoga szkolnego Małgorzatę Krupę. Uczestniczyło w niej 34 uczniów klas pierwszych.

Choć nasi uczniowie w etapie powiatowym nie uplasowali się wśród grona zwycięzców; cieszy jednak fakt, że spora grupa uczniów zainteresowała się tak ważnym tematem i poszerzyła swoją wiedzę o informacje, które mogą w przyszłości uratować ich życie…

 

 Dzień Otwarty Szkoły

Święto Patrona Szkoły Adama Mickiewicza było jednocześnie Dniem Otwartym dla młodzieży gimnazjalnej zastanawiającej się nad wyborem swojej przyszłej szkoły. Na nasze zaproszenia odpowiedziało ponad 120 uczniów szkół gimnazjalnych. Odwiedzili nas gimnazjaliści m.in. z takich miejscowości jak: Radymno, Święte, Ostrów, Skołoszów, Nienowice, Duńkowice, Laszki, Łazy, Chotyniec, Korczowa.
Pokazaliśmy im zarówno to jak świętujemy, jak również to jak uczymy się; jak wyglądają nasze klasopracownie, pracownie przedmiotów zawodowych - spawalnia, pracownia gastronomiczna czy stanowisko do diagnostyki pojazdów samochodowych.
Młodzież mogła również obejrzeć sprzęt –maszyny rolnicze, ciągniki, wózki widłowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz jazdy samochodem nauki jazdy, pod okiem instruktora.
Uczniowie z klas wojskowych przygotowali pokaz musztry, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentację sprzętu wojskowego. .
Gimnazjaliści uczestniczyli także w lekcji otwartej z geografii, mogli wówczas dowiedzieć się dlaczego warto uczyć się na nowo powstających kierunkach w naszej szkole związanych z logistyką, turystyką i rekreacją.
Duże wrażenie na naszych gościach zrobiły: zaplecze gastronomiczne - z barem do zajęć ze sztuki barmańskiej; oraz efekty pracy młodzieży z klas o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych. Ich wytwory: wypieki, zakąski, czy też napoje nie tylko pięknie wyglądały i pachniały, ale również smakowały wyśmienicie o czym wszyscy mogliśmy się przekonać...
Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak miłym przyjęciem ze strony gimnazjalistów i czekamy na nich we wrześniu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Święto Niepodległości

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie zorganizował akcję pod nazwą: "Symbole narodowe".
11 listopada 2014 r. w Kościele św. Wawrzyńca w Radymnie odbyła się uroczysta Msza święta za Ojczyznę. Przed jej rozpoczęciem wydelegowani uczniowie Szkoły przypinali uczestnikom biało-czerwone kotyliony. Był to rodzaj uhonorowania i uczczenia tej wielkiej chwili, a także wyraz postawy patriotycznej młodzieży. Po mszy wszyscy wzięli udział w pochodzie zorganizowanym przez władze Miasta Radymno do Rynku, gdzie pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego złożono kwiaty i wieńce.
Szkolne obchody święta Niepodległości miały miejsce w dniu 12 listopada 2014 r. Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem wychowawców: mgr Bożeny Stopy i mgr Alicji Chudzik przygotowali uroczystą Akademię. Młodzież w formie montażu słowno - muzycznego z wykorzystaniem poezji i pieśni patriotycznych przypomniała historyczne wydarzenia, które są osnową Święta Niepodległości.
Tradycyjnie uroczystość uświetniło pasowanie młodzieży klas pierwszych na pełnoprawnych uczniów szkoły. Pasowanym uczniom życzymy owocnej pracy i sukcesów w nauce.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obóz wojskowy Ruszelczyce 2014

W dniach 22-24 października uczniowie klas wojskowych IB, ID i IIB  wraz z opiekunami: Dorotą Goraj – Przybylską, Alicją Chudzik i Grzegorzem Torbiczukiem,  uczestniczyli w 3 dniowym  obozie szkoleniowo – wojskowym, koszarując w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP Ruszelczyce „Leśne Zacisze”. 

W czasie obozu przeprowadzono zajęcia z wybranych elementów  taktyki pojedynczego żołnierza i plutonu, pododdziałów specjalnych takich jak; taktyka działań w terenie miejskim, budynkach i ulicach, nauka znaków i przekazów niewerbalnych. Ćwiczenia bojowe w składzie plutonu w obszarze zalesionym, pagórkowatym i mokrym z markerami paintball. Ogromnym zainteresowaniem przeplatanym wysoką adrenaliną, cieszyły się techniki liniowe -  gdzie uczniowie zapoznali się ze sprzętem do działań wysokościowych, opanowali podstawowe węzły stosowane  w powyższych technikach, zwieńczeniem czego były zjazdy  z mostu położonego nad rzeką San w pobliżu miejscowości Krążki.

Każdego dnia po odbyciu zajęć terenowych, uczniowie uczestniczyli w szkoleniu sanitarnym, które obejmowało zasady BLS, opatrywanie ran różnego rodzaju, złamania, opanowanie umiejętności posługiwania się defibrylatorem AED. Po zaliczonym egzaminie praktycznym uczestnicy szkolenia uzyskali certyfikaty. Zajęcia zawsze odbywały się pod czujnym okiem instruktorów nad którymi czuwał koordynator całego przedsięwzięcia major Wiesław Dudziak. (DGP)

----------------------

KONKURS KULINARNY ZAWRÓT GŁOWY

W dniu 8.10.2014r. w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się I etap międzynarodowego konkursu „Kulinarny zawrót głowy”.

Organizatorami konkursu była Agencja Rynku Rolnego w Rzeszowie,  Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. W eliminacjach uczestniczyły zespoły ze szkół  o profilu gastronomicznym z naszej szkoły oraz Oleszyc, Kańczugi, Zarzecza oraz Jarosławia.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie  zakąski z karpia oraz dania zasadniczego z podkarpackiej wieprzowiny. Dania musiały być wykonane z produktów podkarpackich z obowiązkowym wykorzystaniem miodu podkarpackiego oraz owocu jabłka lub gruszki.  

Naszą szkołę reprezentowały Małgorzata Lewandowska oraz Klaudia Tomaszewska. Uczennice przygotowały jako danie zasadnicze - „Polędwiczki wieprzowe otulone aromatyczną kawą i jabłkiem w towarzystwie czosnkowych ziemniaków”, jako zakąskę z karpia – „Terrinę z karpia nadziewaną podchmielonymi wiśniami, szpinakiem w towarzystwie sosu musztardowo – miodowego”. Za udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

--------------------------------------

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 październik to dzień zwany Dniem Edukacji Narodowej. W naszej szkole ten uroczysty dzień został uczczony przedstawieniem pt. Dziady anno domini 2014 czyli koszmarny sen nauczyciela przygotowanym przez uczniów klasy II TŻiUG i II TMR przy pomocy nauczycielek  Anny Bielendy, Anny Pacek i Anny Zubrzyckiej. Samorząd Uczniowski złożył w imieniu uczniów całej szkoły serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i wręczył kwiaty. Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Zbigniew Petynia złożył wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia a także wręczył nagrody za osiągnięcia w pracy zawodowej. Nagrodzeni nauczyciele to: Małgorzata Czyż, Anna Kalisz, Zofia Hawro, Dorota Goraj – Przybylska, Grzegorz Mianowski, Anna Pacek, Bogusław Sierżęga, Jacek Smoleń, Zbigniew Pych. Ponadto Nagrody Starosty Powiatu Jarosławskiego otrzymali: Magdalena Biesiadecka i Anna Zubrzycka. Wszystkim nagrodzonym nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

4 października – Pielgrzymka Maturzystów 

Pielgrzymka maturzystów to tradycyjny wyjazd młodzieży klas programowo najwyższych do Oświęcimia i Częstochowy. Wycieczka ma charakter refleksyjno-poznawczy, uczniowie zwiedzili były niemiecki obóz śmierci, poznali historie przebywających tam więźniów, mogli na własne oczy zobaczyć miejsca, o których czytali i uczyli się podczas zajęć z języka polskiego czy też historii. W Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej znaleźli chwilę wyciszenia, zadumy, spokoju przed czekającymi ich wyzwaniami maturalnymi. Głównym celem wyjazdu było pokazanie młodzieży miejsca kaźni rodaków i innych niewinnych ludzi.

Wycieczka na strzelnicę

Uczniowie klasy II B wraz z Panią Dorota Goraj – Przybylską i Panem Grzegorzem Torbiczukiem uczestniczyli w wycieczce na strzelnicę LOK-u w Przemyślu. Celem zajęć było nabycie umiejętności strzeleckich z karabinka sportowego kbks kaliber 5,6 mm. Po oddaniu 8 strzałów i ocenie dokonanej przez instruktorów, uczniowie wraz z opiekunem udali się do kina na film „Miasto 44”

       

Dożynki Powiatowe

W słoneczne popołudnie 7 września 2014 w Sośnicy odbyły się Dożynki Powiatowo –  Gminne. Dożynki zostały zorganizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu oraz Gminę Radymno. Podczas uroczystości odbywał się jarmark produktów i potraw regionalnych. Na stoiskach swoje wyroby zaprezentowali: Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Jarosławskiego oraz inne instytucje. W ramach prezentacji uczniowie naszej szkoły kształcący się w Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, pod czujnym okiem nauczycielek: p. M.Biesiadeckiej, M. Czyż, Z. Hawro, M. Chruszcz, D.Goraj-Przybylskiej przygotowali regionalne potrawy: proziaki, kulebiaki, różne chleby okraszane swojskim smalczykiem i masełkiem czosnkowym. Na deser uczniowie zaproponowali szarlotkę z polskich jabłek oraz babeczki ze śliwką. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dekoracje z warzyw i owoców wykonywane przez uczennice: Jadwigę Cisek oraz Arletę Filę bezpośrednio na stoisku. Ciekawą atrakcją były popisy flainu barmańskiego w wykonaniu ucznia Jakuba Bichajło.

Praca, pomysłowość i trud włożony w przygotowanie stoiska z potrawami zostały nagrodzone szczególnym zainteresowaniem ze strony Władz Powiatu i Gminy. Pochwałom nie było końca!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Spotkanie z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej STRZELEC 2025 z Jarosławia

W poniedziałek 8 września  na terenie naszej szkoły odbyły się spotkania z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej STRZELEC 2025 z Jarosławia. Celem spotkań było zachęcenie uczniów klas pierwszych i drugich technikum i liceum do wstąpienia w szeregi tej organizacji paramilitarnej. Zainteresowani  uczniowie odnajdą więcej informacji na stronie  http://www.js2025.pl/, gdzie umieszczony zostanie termin pierwszego spotkania.

                                                                                     Dorota Goraj-Przybylska

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/15

Nowy rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie 1 września. Po uroczystej Mszy świętej uczniowie spotkali się z Gronem Pedagogicznym na sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Zbigniew Petynia powitał wszystkich bardzo serdecznie, wyraził nadzieję, że wszyscy odpoczęli podczas minionych wakacji i z ochotą rozpoczną kolejny rok nauki. W naszym zespole szkół naukę zacznie pięć oddziałów klas pierwszych. W dwóch klasach pierwszych Liceum Ogólnokształcącego uczyć się będzie łącznie 40 uczniów. Wychowawczynią klasy I B LO jest pani mgr Bożena Stopa a klasy I D LO pani mgr Alicja Chudzik. W klasie pierwszej technikum wychowawstwo objęła pani mgr inż. Zofia Hawro, jest to duża klasa, bo liczy 41 uczniów, młodzież wybrała specjalność "technik mechanizacji rolnictwa” oraz " technik żywienia i usług gastronomicznych".  W Zasadniczej Szkole Zawodowej kształcenie rozpoczęło 39 uczniów. Klasa I AZ, której wychowawcą jest pan mgr Bogusław Sierżęga wybrała kierunek "mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych", w klasie I BZ o kierunku "mechanik pojazdów samochodowych" wychowawczynią została pani mgr Anna Kalisz.. Nowy rok szkolny rozpoczęło w naszej szkole 345 uczniów. Zmieniła się kadra zarządzająca w naszym zespole, pan mgr inż. Grzegorz Mianowski został Wicedyrektorem Szkoły a pani mgr inż. Małgorzata Czyż została Kierownikiem Kształcenia Praktycznego. Serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy wielu sukcesów na gruncie zawodowym i prywatnym.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 SPIS PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015 (w formacie *.docx)

  • liceum ogólnokształcące (docx, pdf)

  • technikum żywienia (docx, pdf)

  • technikum mechanizacji rolnictwa (docx, pdf)

  • ZSZ - mechanik pojazdów samochodowych (docx, pdf)

  • ZSZ - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych (docx, pdf)

---------------------------------------------------------------------------------------------

2013/2014

2011/2012


 

archiwum 2010/2011>>>